Başkan’ın Mesajı

GATA Group'un değerli paydaşları, iş ortaklarımız, dostlarımız ve kıymetli çalışanlarımız;

Uzun yıllara dayanan sektörel tecrübemizden güç alarak 2007 yılında havayolu taşımacılığı alanında GATA Airlines markasını kurarak başlattığımız bu yolculuk; 2015 yılında havayolu operasyonumuza yer hizmetleri sağlayacak GATA Handling markamızın eklenmesi ile devam etti. 2020 yılından itibaren ise hava kargo taşımacılığında uçtan uca çözüm ve genel lojistik hizmetlerini sunduğumuz TLN Express “Turkish Logistics Network” markamız ile hizmet vermeye başladık.

Bu genç ve üretken yapı, kurumsal tecrübelerinden beslenerek ve etik kurallara bağlı kalarak kısa zamanda sektörde tercih edilen bir iş ortağı olmayı başardı. Bu başarımızın temelinde, değerli çalışanlarımız ve bize koşulsuz güvenen iş ortaklarımız var. Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen ve FARKAUTO yıllık kıymetli zamanın emektarı olan herkese kalben teşekkür ediyorum.

GATA Airlines markası ile başladığımız ve yüklendiğimiz sorumluluklar ile olgunlaştırdığımız bu birikimi, geldiğimiz noktada; GATA Group olarak altında 3 farklı faaliyet alanını barındıran bir kurumsal yapıya dönüştürme kararı aldık.

Şirketlerin, tıpkı insanlar gibi bir doğum tarihi vardır ve şirketler temel karakterlerini doğarken kazanırlar. 2007 doğum tarihli bu kurumun karakteri; vizyon sahibi, güvenilir ve üretken olmasıdır.

Ticari yapıların kendine has bir siması olduğu düşüncesindeyim. Bu doğrultuda kurumların görünen yüzleri renkler ve amblemlerdir. GATA Group’un da görünen yüzü olan logosunda yer alan kırmızı renk doğduğu ülkenin bayrak rengini, mavi ise havacılığa olan bağlılığı ve özgür uzayı temsil eder.

Şirketlerin de tıpkı bir toplum gibi kendi kültürü, kuralları ve değerleri olur ve bu kurum kültürünün temeli insandır. Çalışanları onun vatandaşları, iş ortakları ise müttefikleri gibidir. GATA Group millî değerlerine bağlı her sesten insana saygı duyar.

Şirketler tıpkı ülkeler gibi insan kaynaklarının eğitimini, sosyal haklarını ve refahlarını düşünür. Nitekim bir ülkenin yetişmiş iş gücü yok ise topraklarının tamamı değerli maden dahi olsa toplumsal refahı yakalayamaz. Şirketler de insan kaynaklarını iyi yetiştiremediği sürece sadece finansal gücü ile bir değer ortaya koyamaz.

Bu kapsamda bizim en değerli hazinemiz, insan kaynağımızdır. Çalışanlarımızı GATA ailesinin birer fertleri olarak kabul eden, iş ortaklarımızı da gerçek dostlarımız olarak gören bir yönetim anlayışına sahibiz. GATA Group sektörde ihtiyaç duyulan güven ve üretkenlik üzerine inşa edilmiş bir kuruluştur.

Tüm renkleri ve sesleri bir ahenk içerisinde sunan tabiat gibi GATA Group da doğaya ve insan saygılı bir ailedir.

Şirketlerin kendine özgü yönetmeliği, etik kuralları ve stratejileri olur. Bizim de temel ilkemiz iş ortaklarımız ile ilişkilerimizde karşılıklı çıkarlarımızı gözeterek asla başkalarına zarar vermeden bunu gerçekleştirmektir. GATA Group’un ana stratejisi ise sektördeki birbirini tamamlayan farklı alanlara markaları ve müşteri odaklı hizmetleri ile değer katmak ve uluslararası bir yatırımcı olmaktır.

GATA Group yıllar içerisinde, yurt içi ve yurt dışında sektöre değer katan insanları yetiştiren ve iş hayatında karşılaştığı zorluklarla mücadele ederek güçlenen bir kuruluş oldu. Bu kapsamda vizyonumuz; kendi kurum kültürümüzde yetişmiş yönetim kadrosu ile birlikte büyümektir.

GATA Group’un hikâyesinde özgürlük tutkusu ve yolculuk heyecanı vardır. Öyle ki; bilimin sınırlarının net çizildiği alanlarda bile yaratıcılığı kullanarak en teknik konuları sanata dönüştürebilmek için muhakkak tutku gereklidir.

Başarı, yalnızca profesyonel bir ekibin ulaşabileceği hedeflenmiş bir sonuçtur.

Saygılarımla,

Vugar ABBASOV

GATA GROUP Yönetim Kurulu Başkanı

×